SHINee nové album

30. května 2018 v 18:40 | Taehee |  Kpop news/scandals

The story of light EP. 1
(5HINee)

Výsledek obrázku pro shinee the story of light

Je to tu...
Album, na které jsem se zároveň hrozně těšila a zároveň jsem se jej i obávala... Myslím, že si nějaký menší článek toto album a klip zaslouží, protože kluci se opět předvedli skvěle, i když to tentokrát bylo velice těžké...

Jak začít... Pokládám si tuhle otázku už po několikáté a stále nevím, jak tento článek začít, ale jsem si jistá, že ho chci napsat... Asi tedy takto...

SHINee jsou a byli moje první kpop kapela... Nikdy nezapomenu na to, jak jsem před dvěma lety v květnu seděla s bráchou u televize, dívali jsme se na "Tvoje tvář má známý hlas", kde někdo dělal Gangnam style a tehdy padla ta otázka, která mi změnila život, a to hodně...

"Maňas? Co je tohle vlastně za jazyk?" A brácha se na mě podíval, jako na úplnou blbku a odpověděl...
"To je kpop..."
"Co?"
"Kpop... Korejskej pop..." Nevěděla jsem vůbec, co si pod tím mám představit, co to sakra mělo bejt?
Brácha mi to nebyl schopen vysvětlit, jen mě poslal na YT, abych si to našla sama... Dala jsem si tedy do Googlu kpop songs a vylezlo mi video o kvalitě 360p s názvem "TOP 10 kpop songs".
Proklikávala jsem se znuděně tím videem, až jsem nakonec na první místě našla rozmazané obličeje kluků... Ta hudba mě moc nezaujala, ale... ten blonďák... ten blonďatý asiat! To bylo pro mě tak neobvyklé... Z 360p videa jsem tedy rozluštila název písně a kapelu...

SHINee Ring Ding Dong...


A přesně tak to začalo... Můj první bias (Jonghyun), první písničky, stahování, hledání informací, čtení fanfikcí, nový ultimate bias (Taemin), follow na instagramech, sledování interviews, zlepšování angličtiny, čekání na comeback (1of1), psaní fanfikcí, učení se korejštiny, první plakáty...

Tohle všechno se událo pouze za jeden rok od toho dne, kdy jsem začala SHINee poslouchat... A ten další rok?

První kdrama (Drinking solo), objevení kapely Ze:A, další kdrama (Hwarang), jedna ze tří nejlepších ve třídě v anglických PET testech, další kdrama (Lookout), jedničky za eseje o "korejských kapelách a kdramatech" v angličtině, SHINee japonský comeback, obhajování Onewova sexuálního skandálu, Jonghyunnie... A teď... Teď je tu ten nový comeback.

Výsledek obrázku pro shinee the story of light

Proč jsem tenhle článek začala vzpomínáním, když jsem klidně mohla začít tímhle novým comebackem? Asi jednoduše proto, že jsem zkrátka potřebovala zavzpomínat, jak snadné to všechno před tímhle comebackem a před loňským prosincem bylo... Ať už jsem totiž měla jakoukoli náladu, těch pět mladých mužů mi ji zkrátka zlepšílo... A teď? Teď jsem měla z jejich hudby strach... Měla...

Tímto comebackem jsem se oficálně vrátila do svého fandomu, ač jsem z toho měla strach, překonala jsem to. Popoháněl mě už ten fakt, že kluci se rozhodli pokračovat ač to je pro ně 100x těžší, než pro fans. Jsou to neskutečně statečné osobnosti a jejich úsměvy na nových fotkách a videích mě opravdu vrátili do Shinee family.


Už když jsem viděla teaser fotky, videa a snažila se dělat nějaké updates na svůj instragram, pořád jsem tak nějak doufala, že comeback písně nebudou smutné, ale dynamické, což se díky bohu (SHINee) splnilo.

MV k písni Good evening připomíná hodně knihu "Malý princ", kterou asi každý z nás povinně četl do školy a podle všeho je to i oblíbená kniha v Jižní Koreji. Zatím není nic potvrzeno, ale podle různých teorií, je Jinki v roli Malého prince, protože je jediný, kdo se sektává s liškou.

Dále také klip samotný vypovídá o tom, jak jsou kluci znavení z toho, že jsou stále under spotlight a Aqua blue barva zase připomíná všudypřítomné Shawols. Klip se vyvíjí tak, že se kluci trápí a "topí" pod tlakem médií, fanoušků a smutku ze ztráty pátého člena. Později jsou ale kluci volní z boxu (má pravděpodobně znamenat tlak a smutek), a ač jsou již mimo box, stále se kolem nich vyskytuje ona Aqua blue, jakožto symbol toho, že bez lidí, co je milují, by byl jejich život vlastně nic. Objevuje se zde také obličej pod vodou, který podle všeho ukazuje, že jsou konečně schopní dýchat a poté běží v lese, kde se smějí, což symbolizuje odproštění se od smutku.

To je takový můj názor na videoklip, samosebou každý máme jiný a ráda si poslechnu ten váš názor.

Výsledek obrázku pro shinee the story of light

Good evening je moje nejoblíběnější píseň z tohoto nového alba, spolu s písní All day All night, která je dynamická, rychlá a příjemná na poslech. Tu píseň jsem si opravdu dost oblíbila. Další písničky Undercover, Jump a You & I, mají každá svoje kouzlo, jsou velice rozdílné a vypráví každá jiný příběh a vyvolává různé emoce. Moje non-kpop kamarádka si velice oblíbila píseň Jump a tvrdí, že tam občas slyší Jonghyuna, no... Já tam občas také slyším jeho hlas, ale možná se jen pletu (jestli ho tam taky slyšíte, písněte mi to prosím do komentářů).

Výsledek obrázku pro the story of light

Jsem si naprosto jistá, že jsem do tohoto článku zapomněla něco dopsat, ale třeba si vzpomenu později, no asi spíše ne, protože je nějak těžké vyjadřovat se v psané formě. Dříve mi to šlo lépe, ale teďka mám málo času kvůli škole, takže se snažím psát rychle, ale utíkají mi u toho myšlenky.

Každopádně budu ráda, když se vyjádříte k novému comebacku SHINee, nebo prostě jen se vyjádříte k tomuhle článku, jsem totiž velice zvědavá na vaše názory!
Snad se brzy uvidíme u dalšího článku!

-TaeHee

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sayami Sayami | E-mail | Web | 31. května 2018 v 23:25 | Reagovat

Poznám túto skupinu, poznám niekoľko songov a viem, čo sa stalo piatemu členovi, čo je veľmi smutné, ale čakala som, že aj napriek tomu vydajú album, lebo nie je to veľmi o ich rozhodnutí, ale o rozhodnutí danej spoločnosti, ktorej vždy ide len o peniaze... Čo je opäť smutné, lebo za oponou to nevyzerá tak dokonalo ako keď my K-pop fanúšikovia ich počúvame a sledujeme na YT.
V každom prípade ja som sa vypočula ten song čo vyšiel aj s klipom a bolo to príjemné. :)

2 Taehee Taehee | Web | 1. června 2018 v 17:08 | Reagovat

[1]: Tady v tomto případě se kluci rozhodli sami, v rámci terapie. Nedávno o tom mluvili dost otevřeně a i Key to psal na instragramu, že comeback udělali především kvůli sobě, aby nějak překonali to, co se stalo a vrátili se do normálního života. Podle slov Keye všichni po tom incidentu navštěvují skupinovou terapii a teď o tom poprvé mluvili v rozhovoru.
Moderátor to opatrně naťuknul se slovy:
"Nedávno se stala smutná nehoda... SHINee byli v pěti členech, teď jsou čtyři..."
Všichni nejprve chvilku mlčeli, kdy poté se nejmladší Taemin odhodlal o tom mluvit, ale nedokončil to, protože měl slzy, smíchané se smíchem v očích a řekl "I can't go on this..."
Pak začal mluvit Onew o tom, že po tom incidentu chodil na terapie, protože nebyl schopný brečet, jak o tom tak mluvil, začal se mu zadrhávat hlas, skoro se rozbrečel a když si dal ruku před obličej, moderátor řekl "Nemusíte o tom mluvit, jestli vás to rozesmutňuje..."
Načež pak se už do toho vložil Key, který měl opravdu dlouhý a silný projev, který zahrnoval i zklamání v některých fanoušků, kteří psali nenávistné komentáře na jejich February koncert v Japonsku.

Koncert v Japonsku, který měli krátce po té tragédii, si také rozhodli sami, protože se s fanoušky chtěli pořádně rozloučit s Jonghyunem a taky to udělali pro něj, že si myslí, že on by to tak chtěl. Celkově se rozhodli jít dál oni sami, protože přeci jen, ač je to smutné, proč by jejich 10ti letá kapela měla skončit, když oni mají stále tu vášeň pro zpěv, bez které už prakticky ani žít nemohou. Ač je to ironie, to, co je smutné, je pro ně zároveň nesmírně důležité.

3 Taehee Taehee | Web | 1. června 2018 v 17:17 | Reagovat

[1]: Zároveň také u SHINee si můžeš být jistá, že se rozhodli sami, nenutil je do toho někdo jiný, protože oni sami jsou teď z části vlastníky nahrávací společnosti, kvůli dosavadním úspěchům v prodejích atd.
Plus Taemin řekl, že před tím incidentem procházel jistou změnou. Když začal se svou solo kariérou, říkal si, že by bylo asi lepší, aby dělal jen solo, ale pak se jeho názor změnil a předtím, než Jonghyun umřel si uvědomil, jak moc vlastně se svými hyungs rád tráví čas jak mimo stage tak na ní. Pak se bohužel stal ten smutný incident.

4 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 25. června 2018 v 22:50 | Reagovat

K-pop moc Neposlouchám raději j-rock

5 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:13 | Reagovat

Oni nerobia hudbu, ale umenie. Rovnako, ako Vixx. Neskutočne sú chalani úžasní, ale sleduje sa mi to teraz ťažko. Keď ich aj vidím v nejakej relácii, niekde v podvedomím mám to, čo sa im prihodilo a nedovolí mi sa to tešiť úplne na 100 % z ich návratu. Ale som rada, že skupina pretrvala a hádam aj pretrvá. Chalanom sa darí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama