Loser (Part One)

26. srpna 2018 v 19:40 | Taehee

Loser


Konečně! Konečně jsem se k tomu dokopala a je to tu! Příběh s mými nejoblíbenějšími členy Bigbang! Yeah! :D Ne, kecám, nějak si mezi nimi nemůžu vybrat, i když teda Taeyang vede, mám ráda všechny (asi jako SHINee). Nicméně je tu tedy nová story! Zatím nevím, jestli to bude nějaká delší příběhovka... Původně jsem chtěla jednorázovku, no, to asi nebude, vidím to možná na jednorázovku o 2-3 kapitolách. Také očekávejte, že další díly již budou o trošku delší, tohle je spíše úvod, abych vás mohla napínat :D.

Každopádně doufám, že si tuto povídku užijete. V hlavní roli jsou, jak jste si tedy asi všiml Taeyang a G-Dragon z Bigbang. A téma je... No, Loser :D.

Upozornění: Asi nic
Pár: GDYB (G-Dragon/Ji Yong & Taeyang/Young Bae)

Normální písmo - Young Bae; Tučné písmo - Ji Yong.


Sledoval jsem prodejce gimbapu, jak si motal další a další rolky a poté je krájel a vystavoval na tom svém stánku. Lidé chodili kolem a nadšeně si tu dobrotu kupovali. Můj žaludek se hlasitě ozval. Je to jako každý den… V devět mu vozí čerstvé ingredience a nechává stánek na pár minut bez dozoru… Moje chvíle se blížila.

Jakmile jsem spatřil bílou dodávku, ze které vystoupil muž s krabicí, vykročil jsem pomalu a nenápadně ke stánku. Ve chvíli, co se prodejce od stánku vzdálil, čapl jsem plastový tácek, naskládal na něj několik gimbapů a rychle jsem se vydal pryč. "Zase ty?! Zloději jeden!" Uslyšel jsem křik za mnou. To už jsem ale rychle zaběhl za roh a vydal jsem se zpět na opuštěné staveniště.

Bylo tu několik opuštěných maringotek. Jednu z nich jsem obýval už několik let… Před ní byl bílou křídou nakreslen obrovský kříž a v něm se psalo jediné… Hřích si tě najde! Ano… Už si mě našel… Ale Bože… Já už takto nemohu žít… Ano, kradu, ale jen pro svou obživu. Není přeci hřích, když ukradnu jídlo, abych se nasytil! Živořím takto už spoustu let… A proč? "Čím jsem si to zasloužil?!" Vyjekl jsem a klekl si uprostřed kříže na zemi, kdy jsem tác s gimbapem položil vedle. Sklopil jsem hlavu a hleděl na zem… V poslední době hledím na zem víc, než na nebe... Ale… Já už nemůžu…

Vystoupil jsem z auta a klíči si otevřel domovní dveře, kdy jsem hned vlezl do výtahu a opřel se o jeho stěnu. Se syknutím jsem se natáhl a stiskl tlačítko. Sledoval jsem, jak se dveře zavírají a zaklonil hlavu. Každý den to samé!

Výtah cinkl v posledním patře, kdy jsem si povytáhl kabát a přišel ke svému bytu, kdy jsem si odemkl zlatým klíčem dveře, které jsem krátce rozkopl a hned je zase zakopl za sebou. Rozhlédl jsem se. Ticho. Nikdo nikde! Ke všemu ten parchant prašivý se mě pokusil podvést, to mu nedaruju! Praštil jsem pěstí do stěny a popadl vázu, se kterou jsem si pohodil v ruce. "Nemůžeš to kurva rozbíjet!" zavrčel jsem sám pro sebe a vrátil ji nazpátek, kdy jsem sebou švihl na postel a vjel si rukama do vlasů. K čemu mi tohle je? K čemu?! Skutálel jsem se na zem a pořádně se na té podlaze natáhl do chvíle, kdy jsem si vzal k ruce velkou bednu a otevřel ji. Balíčky peněz… miliardy wonů.

"Hah, vidíš to, jo? Zdědíš miliardy a jsi sám! Ha! Jak originální!" vydal jsem ze sebe smích, co byl něco mezi skřekem a nevím čím ještě. Znovu jsem bednu zamkl a schoval ji do trezoru a ten zamkl taky a ten schoval samozřejmě také. Ještě mi to někdo ukradne, ne? To sotva! Moje prachy! Ale k čemu mi to je, když v tomhle obřím bytě jsem sám?! Zajímalo by mě, kdo mě nesnáší natolik, že mi tohle přál…

Usedl jsem ke stolu a začal se ládovat gimbapem. Můj žaludek doslova křičel po nějakém jídle! Snažím se nekrást moc často, chci se vyvarovat hříchům, ale cožpak to jde?! S povzdechem jsem gimbap dojedl a napil se vody z velké lahve, kterou jsem si ukradl včera.

"Jsem tu už přes tři roky, Bože! Už nemůžu takhle dál živořit! Cožpak jsem si tohle všechno zasloužil?! Denně se modlím, chodím do kostela, vždy jsem lidem pomáhal! A pak jsi mi všechno postupně sebral a já skončil takto! Přestávám… Přestávám věřit…" Zašeptal jsem sklopil pohled k zemi a zavrtěl hlavou. Poklekl jsem na kolena a sepjal své špinavé a rozedrané ruce.
"Pane Bože… Prosím tě… Pomož mi už konečně k lepšímu životu… Ať už jsem se jakkoli provinil proti tvé vůli… Pomož mi… Už takhle nemohu dál žít… Jako zloděj a bezdomovec… Vždyť… Za chvíli bude zase zima… Ty předchozí jsem přečkal… Ale letos… Letos má být krutá zima… Možná moje poslední a to nechci! Tak mi prosím pomož!" Zaúpěl jsem a pevně semkl víčka k sobě, abych z nich nepropustil slzy. "Nemyslím, že toho chci tak moc… Jen teplou postel, práci a jídlo…" Zašeptal jsem a zvedl se, kdy jsem se usadil na provizorní postel, co v maringotce byla.

Najednou jsem venku uslyšel jakési kňučení. Překvapeně jsem zamrkal a vyšel ven. Po staveništi se procházel malý černý pes… Buldoček… Zapískal jsem na něj, vzal tác od gimbapu a nalil jsem do něj vodu. "Ahoj kamaráde…" Pousmál jsem se na psa, který se přišel napít. "Nemáš kam jít?" Povzdechl jsem si a opatrně jej pohladil. Pes ňafl a vypil všechnu vodu, kdy si přede mne sedl. "Arone! Arone! Kde jsi!" Ozval se dívčí hlas, kdy jsem po chvilce spatřil jeho majitele… Tedy majitelku… Nějaká paní s malou dcerou. "Mami, ten pán má našeho Arona!" Ukázala na mě holčička. "Ten je váš? Měl žízeň, tak jsem…" Nestačil jsem to však ani dopovědět. "Kliď se od našeho psa, ty chátro špinavá…" Zakřičela na mě žena. S povzdechem jsem zavrtěl hlavou a vstal. Žena si vzala psa na vodítko a i s dcerou odešly.

Opět jsem se zahleděl na zem, poté na chvilku na nebe a následně znovu na zem. "Opravdu jsem si toto zasloužil?" Špitl jsem, projel si rukou v… dost mastných vlasech a zalezl jsem zpět do maringotky, kdy jsem si lehl na postel a hleděl jsem na malý kříž, z bílého kamene, na který jsem napsal;
"Hřích si tě najde…"

Procházel jsem se po bytě, přemýšlel, vlastně ani nevím, co to mělo být. Přemýšlel jsem nad blbostmi, jo, tak by se to dalo nazvat. Přecházel jsem sem a tam. Mám hlad! Podíval jsem se na hodinky. Ach, je pozdě. Tedy, je čas na jídlo. Pokýval jsem důležitě hlavou a objednal si pořádně drahé jídlo o třech chodech. Mám na to, mohu si to dovolit, tak proč se omezovat? Navíc jsem sám!

"Jsem loser," vydechl jsem, zavrtěl hlavou a sedl si na balkón, kdy jsem si ruce dal pod hlavu, nohy hodil na stůl a díval se na Slunce. "Hej, Slunce, ty jsi taky samo, co? Nemůžeš dohonit svého přítele…" ušklíbl jsem se a přivřel oči před září. "Nikdy jsem do tohoto světa nepatřil… jsem pořád sám…" uchechtl jsem se a nahmatal ve své kapse krabičku, kdy jsem ji vytáhl a prohlédl si cigarety. Bylo jich tam ještě několik.

Tenhle zlozvyk mám od chvíle, co jsem sám. "Vy mrchy, nikdy jste mi nepomohly najít někoho ke mně, víte co? Budete spáleny!" zabrblal jsem, vzal si zapalovač a jednu zapálil. Pečlivě jsem si z ní popotáhl, dal ji mezi prsty a vyfoukl kouř do vzduchu. Přivřel jsem oči a popotáhl podruhé. "I am loser… Tak velký loser, co si nedokáže najít někoho, komu by mohl nosit růže!" sykl jsem a popotáhl z cigarety znovu, kdy jsem vyfoukl kouř na druhou stranu. Už ani ty zatracené cigarety mi nechutnaly!

Znechuceně jsem ji típl, vstal, odkopl druhou židli a projel si rukou ve vlasech. "Proč tu máš dvě křesla, pitomče, když to druhé ti je k ničemu?!" zavrčel jsem sám pro sebe a slyšel zvonek. Jídlo! Šel jsem ke dveřím, kde stál celkem pohledný blonďák. "Vaše objednávka, pane," uklonil se a dal mi krabici. Olízl jsem si rty. "A nedal by sis se mnou?" mrkl jsem, kdy on vykulil oči. "J-já… mám tři děti…" vyhrkl. "No jasně…" odfrkl jsem si, dal mu prachy a přibouchl mu dveře před nosem. Jak jinak… ženatý s fakany, já chci svoje dítě taky! Zavrčel jsem a flákl krabici s jídlem na stůl.

"Vidíš, bohatí jsou jen a jen loseři…" uchechtl jsem se a začal jíst, kdy jsem si zapl televizi. Samé kecy tam byly, protáčel jsem oči, ale podíval se na to, jak si stojí akcie, na které jsem sázel a část si koupil. "Ah, ty mé oči, další miliony přibydou na můj účet," uchechtl jsem se a spokojeně jedl lososa. Po chvilce tam naskočila nějaká reklama. Co to je?

"Nalaďte si novou televizní stanici VÍTEJTE V SEDMÉM RÁJI U NAŠEHO PÁNA BOHA…"

TO BE CONTINUED

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama